Вітаміни та мінерали

Це компоненти органічного та хімічного походження, які беруть участь
у всіх життєвих процесах на клітинному рівні.

Натуральні вітаміни з мінералами надходять в організм з їжею і водою. Не дивлячись на те, що кращі натуральні вітаміни – це овочі та фрукти, поповнити їх резерв можна купивши комбіновані комплекси (таблетки або рослинні екстракти в зборі), де враховується добова норма і сумісність компонентів. У список вітамінів і мінералів, відомих науці, увійшло близько ста мікронутрієнтів, сумісність і властивості яких вивчається вітамінолог.

Про сумісність мікронутрієнтів

Сумісність вітамінів і мінералів виявляється вже на етапі виробництва.
А в кінцевому результаті, після прийому, вітаміни і мінерали взаємодіють з
однією зі схем списку:

  • При сумісності настає синергія, коли ефект від кожного мінералу і вітаміну підсумовується або збільшується.
  • При відсутності сумісності – антагонізм, коли ефект від таблеток або рослинних екстрактів зменшується або повністю анулюється.

Якщо сумісність вітамінів і мінералів витримана, відзначається поліпшення фізичного і розумового стану. В іншому випадку натуральні вітаміни і мінерали деактивує один одного: безграмотне їх з’єднання призводить до руйнування цінних речовин ще до потрапляння таблеток в шлунок.

Взаємодія, в яку вступають натуральні вітаміни, макро- і мікроелементи, незалежно від їх форми (таблетки, рідкі рослинні екстракти) буває фармацевтичного, фармакокинетического і фармакодинамічної типу.

Унікальність деяких препаратів полягає в мікрокапсуляціі. Це особлива технологія виробництва, яка передбачає укладення мікроскопічних часток лікарських речовин в окрему оболонку. Такий обробці можуть піддаватися тверді, рідкі та газоподібні субстанції. Технологія дозволила поєднати в одній капсулі або таблетці речовини, налаштовані один до одного антагоністично (тобто зменшують або повністю руйнують дію один одного). Капсульовані речовини надійно захищені від руйнівного впливу зовнішнього середовища і їм властиво вивільнятися в потрібному відділі шлунково-кишкового тракту, що значно подовжує і підсилює їх корисні якості.

Про роль вітамінів і мінералів

Вітаміни натуральні, незалежно від їх типу (будь то рослинні екстракти або куплені аптечні препарати у вигляді таблеток і капсул) мають виражений вплив на організм:

  • прискорюють обмінні процеси
  • синтезують молекули білка
  • виводять токсини і вільні радикали
  • уповільнюють окислення

Але особлива заслуга в тому, що натуральні вітаміни, купити які можна в різних лікарських формах, підвищують опірність організму до хвороб.

Важливо приймати кращі натуральні вітаміни в період зростання оранізму. Це пояснюється їх основною функцією – будівельною. Більшість мінералів, є основою структури твердих і м’яких тканин, регулюють роботу м’язових і нервових волокон, пов’язують і транспортують молекули вітамінів і харчових ферментів.

Про аптечні форми вітамінів і мінералів

Натуральні вітаміни з мінералами надходять в наш організм з їжею і водою, але цього недостатньо для задоволення щоденних потреб. Повний список вітамінів і мінералів, сформований з урахуванням їх сумісності, зібраний в вітамінно-мінеральних комплексах, купити які можна в аптеках.

Випускають натуральні вітаміни в таблетках, капсулах, драже, пастилках, жувальних, мармеладних цукерках. Також бувають вітаміни натуральні в рідкій формі – це рослинні екстракти, настої, сиропи, еліксири. Щодо вмісту вологи рослинні екстракти класифікують на рідкі, густі та сухі.

Класифікація по типу дозування:

  • Нерозділені вітаміни – рослинні екстракти і збори в загальних упаковках.
  • Розділені – натуральні вітаміни в таблетках, капсулах.

Натуральні мінерали і вітаміни (рослинні екстракти, чаї, натуральні соки) не здатні задовольнити добову потребу організму. Аптечні сумісні мінерали і натуральні вітаміни купити і приймати рекомендується в період хвороб. Вагітним і годуючим жінкам краще купити вітаміни (таблетки або рослинні екстракти) за індивідуальним списком з урахуванням потреб. Купити і приймати мікронутрієнти рекомендовано спортсменам для кращих показників.