Що таке мінерали?

Мінерали – це хімічні неорганічні сполуки, що містяться в тканинах
організму. Незалежно від властивостей і класифікації мінерали і вітаміни
беруть участь в більшості обмінних процесів.

На відміну від вітамінів класифікація мінералів відбувається згідно їх кількості в організмі. Виділяють три види з різними характеристиками:

Що таке макроелементи? Це компоненти, питома вага яких по відношенню до маси тіла перевищує 0,01%. У список
макроелементів входять кальцій, калій, натрій, фосфор і інші мінерали, властивості яких забезпечують
функціональність більшості органів і систем.

Що таке мікроелементи? Марганець, мідь, фтор, кремній. Властивості мінералів забезпечують фізіологічний і психоемоційний
розвиток.

Що таке ультраелементи? Ці види мінералів містяться в організмі в дуже маленькій концентраці і практично не беруть участі в
процесах. До ультраелементів відноситься золото, уран і навіть ртуть.

Класифікація проводиться ще з двох параметрів: по життєвій необхідності (4 види) та по імуномодулюючому ефекту (2 види).

Основне джерело всіх видів мінералів – продукти харчування і вода. Але для поповнення резервів рекомендується вживати мінерали і вітаміни у вигляді аптечних комплексів.

 

Роль мінеральних речовин в організмі

Властивості і характеристика мінералів дозволяють їм розпадатися на молекули, які приєднуються до молекул вітамінів і ферментів. Тільки в такому поєднанні можуть відбуватися біохімічні реакції.

Незалежно від класифікації мінерали володіють властивостями і функціональними характеристиками:

Транспортні властивості мінералів. Деякі види мінералів, поєднуючи молекули інших ферментів, активуючи їх і дозволяючи проникати через
мембрани клітин. Яскравий приклад – поєднання вітаміну D і кальцію, заліза і кисню. Властивості цинку дозволяють вступати в реакцію з травними ферментами.

Будівельні властивості мінералів. Мінерали – це основа структури деяких видів тканин організму. Що таке фосфор і кальцій?

Відповідно до класифікації – це синергисти, будівельний матеріал для всіх видів елементів з кісткової тканини. Їх концентрація впливає на характеристики скелета: міцність і пористість кісток. Хлор і натрій – мінерали, властивості яких відображаються на стані плазми крові. Калій бере участь у зростанні живих клітин.

Скоротливі властивості мінералів. Вивчена характеристика мінералів, що впливає на скоротливі властивості волокон. Згідно класифікації мінералів і їх характеристик, в процесі скорочення м’язів бере участь кальцій, калій і магній.

Широка класифікація мінералів і їх характеристики дозволяють брати участь їм і в інших життєвих процесах, наприклад, посилювати нервову провідність, покращувати клітинне дихання.

 

Про дефіцит і особливості прийому мінералів

Що таке вітамінологія?

Поряд з вітамінами мінерали активно регулюють імунні і обмінні процеси, забезпечують тканини киснем, зберігають цілісність мембран, а при правильному поєднанні підсилюють дію один одного (дивіться класифікацію і сумісність)

Збільшити споживання мінералів і вітамінів необхідно:

  • Під час хвороби і в реабілітаційний період.
  • Вагітним і годуючим жінкам.
  • У період зростання дітям і підліткам, при перших вікових змінах.
  • При підвищеній фізичної та розумової активності.

Порушення балансу мінералів в організмі провокує патологічні зміни характеристик і функціональності органів і систем.