Для вагітної жінки головною запорукою народження здорової дитини є правильний спосіб життя, насамперед раціональне харчування. Вітаміни і мінерали необхідні як для здорового розвитку ембріона, так і для підтримки нормального функціонування організму майбутньої матері.
Вітаміни для вагітних важливі на етапі планування народження дитини. Наприклад, вітаміни Е та В9 (фолієву кислоту) лікарі рекомендують приймати при підготовці до зачаття. Проте більшість майбутніх мам вже на початку вагітності відчувають нестачу деяких необхідних організму речовин. Одна з причин цього – сучасні технології виробництва продуктів харчування, зокрема вирощування сільгоспкультур, через що змінився вміст у них вітамінів та мікроелементів. А в багато продуктів ще й додають консерванти, барвники та інші хімічні добавки, які руйнують природні вітаміни або заважають організму їх засвоювати.
Щоб розв’язати цю проблему, потрібно максимально збагатити раціон вітамінами, мікро- та макроелементами. Оскільки за допомогою харчування вирішити цю проблему може не вийти, лікарі рекомендують спеціальні збалансовані вітамінно-мінеральні комплекси, багаті на життєво необхідні речовини: фолієву кислоту, йод, омега-3 поліненасичені кислоти, цинк, залізо, лютеїн, рутин тощо.
Проблеми з нестачею нутрієнтів є більш ніж у половини жінок, які збираються народити дитину.
Оскільки вагітність пов’язана із змінами в обміні речовин, роботі гормональної системи, складі крові, змінюються потреби та норми надходження до організму різних біологічно активних речовин, зокрема вітамінів. Так, організму вагітної жінки в середньому потрібно в півтора рази більше кальцію, на 30% більше цинку, йоду, вітамінів В6 і В12, а заліза та фолієвої кислоти – удвічі.
У І триместрі вагітності, коли відбувається формування окремих груп клітин та тканин, плід особливо потребує вітамінів групи В (беруть участь у багатьох обмінних процесах та роботі кровотворної системи), особливо у фолієвій кислоті. Її обов’язково має бути достатньо у 15-28 дні після зачаття, тому що вона бере участь не тільки у розподілі клітин, а й у синтезі ДНК. Також до організму вагітної в цей час має надходити достатня кількість цинку (для формування нервової та серцево-судинної системи), вітаміну Е (для забезпечення постачання кисню до клітин, його нестача може спровокувати викидень).
У II триместрі, як і раніше, потрібна фолієва кислота, але вже в менших кількостях (необхідно приймати до 16 тижня). Починаючи з 23 тижня вагітній потрібні кальцій і вітамін D3, щоб знизити ймовірність передчасних пологів. Для вироблення достатньої кількості гемоглобіну треба збільшити споживання заліза та вітамінів групи В, які сприяють його засвоєнню.
У III триместрі вагітності крім вітамінів важливі й допоміжні мікроелементи: кальцій, вітамін D, цинк та мідь (для формування кісткової системи дитини), селен (для формування імунітету), хром (для синтезу інсуліну), вітамін А (бере участь у формуванні органів зору плода), вітамін К (для нормального згортання крові матері).
У будь-якій аптеці можна побачити безліч полівітамінних комплексів для вагітних і мам, що годують, де містяться всі необхідні в цей період нутрієнти. Непросте питання щодо вибору препарату може допомогти вирішити лікар, який веде вагітність. Фахівці часто рекомендують вітаміни для вагітних Прегнакеа Оріджинал, оскільки цей комплекс містить 19 важливих у період вагітності вітамінів та мінералів у оптимальному дозуванні, зокрема 400 мкг фолієвої кислоти. Застосування цього вітамінно-мінерального комплексу зі збалансованим складом під час вагітності знижує ризик затримки розвитку плода та народження дитини з низькою масою тіла. Прегнакеа Оріджинал випускається британською компанією «Вітабіотикс».
Вирішення проблеми раннього токсикозу
Понад 50% вагітних жінок страждають на ранній токсикоз (4-16 тиждень вагітності). Тому великим плюсом Прегнакеа Оріджинал є правильно підібрана доза вітаміну В6, що сприяє полегшенню симптомів токсикозу у вагітних, тому що при цьому стані потреба в піридоксині значно зростає.
Основне, що важливо для вегетаріанців – Прегнакеа Оріджинал не містить желатину та інших продуктів тваринного походження та не досліджувався на тваринах. Комплекс також не містить консервантів, штучних барвників, лактози, дріжджів, глютену.
Натомість комплекс містить важливі для розвитку дитини вітаміни та мінерали, такі як залізо, фолієва кислота, вітамін В12, вітамін D3, йод, селен, кальцій.
Чи можна продовжувати пити вітаміни, коли малюк з’явився на світ? Так, мамам, що годують, також потрібно подбати про те, щоб не допускати нестачі вітамінів в організмі – це позначається і на їхньому стані, і на здоров’ї дитини, оскільки в грудне молоко надходять не тільки білки, що формують імунітет, а й вітаміни, необхідні новонародженому.
Показаннями для прийому вітамінних препаратів мамами, що годують, є:
Полівітамінно-мінеральний комплекс Прегнакеа Оріджинал допоможе жінкам відновитися після пологів. При його створенні були враховані потреби у певних вітамінах і мікроелементах і при вагітності, і після народження бажаного малюка.
Спеціальні вітамінно-мінеральні комплекси від Вітабіотикс – виробника №1 у Великобританії
На правах реклами. Перфектил, Менопейс, Остеокеа, Детоксил, Велмен, Велвумен, Хеафолік. Дієтичні добавки. Виробник: Vitabiotics Ltd./Вітабіотикс Лтд., 1 Епслі Уей, Лондон NW2 7HF, Великобританія, тел.: + 44 (0) 20 8955 2662.. Імпортер: ТОВ «Дельта Медікел», 08132, Україна, м. Вишневе, вул. Чорновола, 43, тел.: +38 (044) 593-33-55. Представник в Україні: Представництво «Дельта Медікел Промоушнз АГ», Україна, 08132, м. Вишневе, вул. Чорновола, 43, тел.: +38 (044) 585-00-41.
Під надписом №1 у Великобританії мається на увазі той факт, що виробник Вітабіотикс являється з продажу з аптек у Великобританії в категорії “Вітаміни”. Джерело: The Nielsen Company. Період 52 тижні до 07 жовтня 2023 року. DM.UA.VIT.24.02.01і
Copyright ©2024 Vitabiotics in Ukraine
Всі права захищені.